Pytanie z pozoru proste, może przyprawić o ból głowy niejednego. Aby dobrze odpowiedzieć na to
pytanie musimy zdecydować czy naszym podstawowym i najważniejszym kryterium wyboru jest cena.
Niskie ceny foteli naszym zdaniem mogą mieć uzasadnienie gdy wyposażamy mieszkanie na wynajem,
bądź na „flipa” (kupno mieszkania po okazyjnej cenie, zrobienie dobrych zdjęć, szybki niekosztowny
remont i w efekcie zyskowna sprzedaż). Droższe fotele są uzasadnionym wyborem gdy wybieramy je dla
siebie, dla własnego komfortu i najważniejsze, na lata.

Materiał obiciowy fotela, kilka faktów.

Aby określić jakość materiałów tekstylnych powinniśmy zwrócić uwagę na kilka cech: gramaturę, skład, przesuwalność nitek, skłonność do mechacenia, odporność na ścieranie na sucho oraz na mokro, a także sposób konserwacji. Szczegółowo tym cechom przyjrzymy się w kolejnych wpisach i doradzimy jak dobrać tkaninę w zależności od przeznaczenia.

Ad rem, w naszych wyrobach postawiliśmy na połączenie komfortu użytkowania z wytrzymałością tkaniny. Nasze wyroby mają służyć lata naszym klientom. Podstawową gama naszych materiałów to kolekcja Inari producenta Davis (www.davis.pl): to świetny wybór do naszych mebli. 

Gdy wybieramy tkaninę do fotela warto zwrócić uwagę na skłonność tkaniny do mechacenia, po roku intensywnego użytkowania fotel może nadawać się do ponownego tapicerowania. Jednak nie skreślajmy takich tkanin, to często wysokiej jakości, delikatne materiały miłe w użytkowaniu. 

Gdy fotel będzie nam służył do niedzielnej drzemki przed kominkiem, a lubimy delikatne materiały to najważniejsze jest wybrać taką fakturę materiału, która sprawi, że rozpłyniemy się w jego objęciach.

Natomiast fotele do poczekalni, czy fotele w miejscach komercyjnych w których przewija się i użytkuje mnóstwo ludzi powinny cechować się dobrym i odpornym na ścieranie materiałem. 

   

  Przejdźmy do obiecanych faktów:

  • Nie ma uniwersalnego i jedynego słusznego materiału czy tkaniny
  •  Miłe w dotyku nie znaczy dobre i trwałe
  •  Warto zapoznać się z producentem i kartą produktu tkaniny i pytać o nią przy zakupie

  A może własny materiał?

  Proszę bardzo! Z chęcią świadczymy usługi wykonania naszych mebli w Państwa materiale, wystarczy się z nami skontaktować, a z chęcią powiemy ile metrów bieżących materiału (ważne aby uwzględnić szerokość rolki, którą Państwo wybiorą), dopytamy czy i jakie poduszki dołączyć do mebla.

  Oferta podstawowa w naszym sklepie dotyczy kolekcji Inari, jednak jesteśmy w stanie zamówić materiały z innych kolekcji. Warto zwrócić uwagę na kolekcje oznaczone EASY CLEAN
  (link: http://www.davis.pl/tkaniny/smart-by-davis/smart-technologie/)
  lub WATER REPELLENT
  (link: http://www.davis.pl/tkaniny/smart-by-davis/smart-technologie/)
  O tych tkaninach warto przeczytać, to innowacja. 

   

  Diabeł tkwi w szczegółach.

  Warto przyjrzeć się detalom, które pozornie nie mają większego znaczenia:

  •  Waga fotela: może to nie jest reguła, ale zwykle im fotel cięższy tym szlachetniejszy, lite drewno, dobre gęste pianki (to długi temat…) sprężyny, pasy, kartony tapicerskie, to swoje waży. Jeśli mebel jest niestabilny, lekki jego konstrukcja może być wątpliwa.

    

  • Sposób mocowania nóżek: obserwując nowe trendy w meblarstwie zbyt duży nacisk kładzie się na nowatorskim designie, a zapomina się o wytrzymałości materiałów i rozkładzie sił. Podsumowując, skośne nogi w fotelach to ryzyko, nie każdy konstruktor przemyśli i zaplanuje solidny sposób ich montowania.
  • Składany czy gotowy? W mojej, w pełni subiektywnej opinii, jeśli fotel przyjechał do Ciebie w kawałkach i musisz złożyć go jak puzzle to niestety ale gorzej być nie mogło, to najtańszy i najgorszy sposób produkcji.

    

  • Pianki: Jesteśmy jednym z nielicznych polskich producentów, którzy produkują meble w british standard (niepalność materiałów w meblu). Produkcje masowe skupiają się na drastycznych cięciach kosztów i doborze jak najtańszych materiałów wewnątrz mebla. U nas najcenniejsze to to czego nie widać.

  Gwarancja

  W naszych meblach standardowa gwarancja na tkaninę to 2 lata (gdy Państwo dostarczycie tkaninę innego producenta to gwarancja dotyczy oczywiście tego producenta), to nie jest nic szczególnego ani wyjątkowego na tle innych producentów. 

  Wyróżnia nas 25 letnia gwarancja na stelaż, oraz jesteśmy pewni, że gdy po latach materiał obiciowy nie będzie już tak dobrze się prezentował, odezwiecie się Państwo do nas byśmy przetapicerowali go na nowo.